YKS ne kadar sürüyor? YKS kaçta bitecek?

  1. ÜniversiteRehberim
YKS ne kadar sürüyor? YKS kaçta bitecek?

Milyonlarca öğrencinin beklediği gün geldi. Bugün saat 10.15 te başlayacak olan Temel Yeterlilik Testi ile öğrencilerin üniversiteli olma süreci başlıyor. Milyonlarca öğrencinin geleceğinin belirlenmesinde önemli rol oynayacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için aileler heyecanlı. Peki YKS ne kadar sürecek? YKS kaç dakika? İşte merak edilen soruların cevabı.10.15'te başlayacak olan TYT toplam 135 dakika sürecek.
Fakat sınavın bazı kuralları var, sınavın ilk 100 dakikası tamamlanmadan hiçbir öğrencinin çıkışlarına izin verilmemekte, sınav evrakları dağıtıldıktan sonra dışarıya çıkan öğrenciler kesinlikle sınıf ve salonlara tekrar giremeyecek, ayrıca yukarıda belirtilen süre zarfı içinde dışarıya çıkmalarıda engellenecek.
Peki sınavda neler sorulacak?
2018 YKS kılavuzuna göre TYT Türkçe testinde; Türkçeyi doğru kullanma, okuduğunu anlama ve yorumlama, kelime hazinesi, temel cümle bilgisi ve imla kurallarını kullanma becerileri ölçülecek.
2018 YKS kılavuzuna göre Temel Matematik testinde ise;Matematik kavramlarını kullanma bu kavramlar üzerinden işlem yapma, matematiksel ilişkilerden yararlanılarak soyut işlemler yapma, matematik işlemlerini gündelik hayatta uygulama becerileri ölçülecek.
6 / 7
YKS ne kadar sürüyor? YKS kaçta bitecek? ©Shutterstock
2018 YKS kılavuzuna göre Fen Bilimleri Dalında ise; Biyoloji, Fizik ve Kimya alanından sorumlu olunacak.
2018 YKS kılavuzuna göre Sosyal Bilimler Testinde; Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, Tarih alanlarından sorumlu tutulacaklar.
{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS