hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kanlı Ay tutulmasının burçlara etkileri... 16 Mayıs Ay tutulması hangi burçları etkileyecek?

  Yılın ilk Ay tutulmasının gerçekleşeceği 16 Mayıs Kanlı Ay tutulmasının burçlara etkisi araştırılıyor. Boğa burcunda meydana gelecek olan Ay tutulmasıyla birlikte hayatın pek çok alanında değişimler yaşanacak. Peki, Kanlı Ay tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek? İşte Ay tutulmasının burçlara etkisi…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Merakla beklenen Kanlı Ay tutulması 16 Mayıs’ta gerçekleşecek. Kanlı Ay tutulması saat 07:13'te gerçekleşecek. Ay tutulması Türkiye’den gözlemlenemeyecek. Tutulma Afrika, Avrupa ve Güney Amerika’nın büyük bir bölümünde ve Kuzey Amerika’nın büyük bir bölümünde izlenebilecek. Ay’ın kızıl görüntüye bürüneceği an heyecanla beklenirken bir yandan da burçları nasıl etkileyeceği araştırılıyor.

  KANLI AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ

  Saat 07.12’de Akrep burcunda 25 derecede Ay Tutulması gerçekleşiyor. 14.51’de Ay, Yay burcuna geçiyor. "Kanlı Ay tutulması" olarak da bilinen tutulma burçları büyük oranda etkileyecek. Sabit burçları daha fazla etkileyecek olan bu tutulma, bakış açımızı değiştirmemize neden olurken, sert bir tutulmanın bizi beklediğini söyleyebiliriz.

  Uzmanlara göre akrep burcunda gerçekleşecek olan bu tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek. Farklı olayları hayatımıza getirecek sert bir tutulma bizi beklerken, 15-16 Mayıs tarihleri herkes için zor geçebilir. Gerçekleşecek olan Ay tutulmasının geçişi oldukça sert olacak ve Akrep burcunun tehlikeli yüzünü göreceğiz. Burçlara göre etkileri farklılık gösterirken, bu tutulmanın tam tarihi ve Türkiye'den görülüp görülmeyeceği merak ediliyor. Oldukça önemli olan ve 2023 yılına kadar sürmesi beklenen Akrep - Boğa aksındaki tutulmaların etkisi herkesi sarıp sarmalayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kanlı Ay tutulmasının burçlara etkileri... 16 Mayıs Ay tutulması hangi burçları etkileyecekAY TUTULMASI HANGİ BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

  Koç: Eşinizin, ailenizin ya da ortaklaşa iş yaptığınız kişilerin paralarıyla ilgili konular gündeminizde olabilir.

  Boğa: Özellikle değişime kapalı olmanız nedeniyle bu tutulma sizi zorlayabilir.

  İkizler: İş ortamında yaşadığınız stresin, sağlığınızı olumsuz etkileme olasılığı var.

  Yengeç: Tutulma zamanı daha duygusal olma ve ilişkinizi sorgulama eğiliminde olabilirsiniz. Mantığınızı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

  Aslan: Ev değiştirme, arazi satın alma gibi durumları daha çok düşünebilirsiniz.

  Başak: İletişimle alakalı krizler, problemler ve anlaşmazlıklara karşı dikkat etmenizde fayda var.

  Terazi: Para ile ilgili konularda daha cesur kararlar vermek isteyebilirsiniz.

  Akrep: Eğer bırakmak istediğiniz kötü alışkanlıklarınız varsa şimdi tam zamanı. Çalışma hayatınızda ise birtakım zorlanmalar söz konusu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yay: Bu dönem yakınlarınızla, arkadaşlarınızla veya ailenizle ilgili gizli bilgiler açığa çıkabilir. Ya da sizden gizlenen gerçekler önünüze düşebilir.

  Oğlak: Kafanızda bir plan yapmış olabilirsiniz fakat bu planların her zaman kusursuz bir şekilde ilerlemeyeceğini bilmelisiniz.

  Kova: Patronlarınızla aranızda oluşabilecek fikir ayrılıklarına, krizlere ve problemlere hazırlıklı olmalısınız.

  Balık: Belki de bu konularda değişim yaşamak, yeni kararlar almak istiyordunuz fakat bir türlü cesaretinizi toplayamıyordunuz.

  KANLI AY TUTULMASI BİLGİLERİ

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'ne göre 16 Mayıs'ta meydana gelecek Tam Ay tutulmasının evreleri şu şekilde olacak:

  Tutulmanın başlangıcı (Yarı gölgeli): 03.31
  Parçalı tutulmanın başlangıcı: 05:28
  Tam tutulmanın başlangıcı: 06:29
  Tam tutulmanın ortası: 07:11
  Tam tutulmanın sonu: 07:54
  Parçalı tutulmanın bitişi: 08:55
  Tutulmanın bitişi (Yarı gölgeli): 09:52

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tutulma, son on yılın en uzunlarından biri olacak. Tutulmanın tamamı yaklaşık 5 saat 20 dakika, tam tutulma ise yaklaşık 75 dakika sürecek. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow