Anne kızı kavuşturacak belgesele destek aranıyor

  1. Belgesel
Video: Anne kızı kavuşturacak belgesele destek aranıyor
Kadın dayanışmasını mülteci ve göçmen kadınlar üzerinden anlatan "Ben de buradayım" belgeseli filminin çekimlerini tamamlamak için destek bekliyor. Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan'ın da destek verdiği proje internet üzerinden fon arayışını sürdürüyor.

Kadın dayanışmasını mülteci ve göçmen kadınlar üzerinden anlatan "Ben de buradayım" belgeseli filminin çekimlerini tamamlamak için destek bekliyor. Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan'ın da destek verdiği proje internet üzerinden fon arayışını sürdürüyor.

"Modanın 100 Yılı" ve "Dileğim Barış Olsun" belgesellerinin yönetmeni Kıvılcım Akay, üçüncü belgesel projesi olan "Ben de buradayım"ın Senegal çekimleri için, kitlesel fonlama sitesi Fongogo üzerinden bir kampanya başlattı.

Dayanıştıkça güçlenen, tüm zorluklara rağmen hayallerinden vazgeçmeyen, "ben de buradayım" diyen kadınların belgeseli

Laleli'de bir tekstil firmasında çalışan 29 yaşındaki Senegalli göçmen Amina'nın hayatı ve model olma hayalleri üzerinden, göçmen-mülteci kadınların yaşamına ve var olma isteklerine yakından tanıklık edecek “Ben de buradayım” trajedinin değil umudun belgeseli olacak. Güçlü bir empati duygusuyla yola çıkılan belgesel, Türkiyeli kadınlarla, göçmen-mülteci kadınları bir araya getirerek, kadın dayanışmasına yeni bir perspektiften bakmamızı sağlıyor.

Filmin yönetmenliğini Türkiye'nin ilk moda belgeseli "Modanın 100 Yılı" ve savaş mağduru çocukların barış isteğini konu alan "Dileğim Barış Olsun" belgesellerinin yönetmeni Kıvılcım Akay üstlenirken, dünya çapında özgün işlere imza atan moda tasarımcısı Aslı Filinta moda danışmanlığını, görüntü yönetmenliğini ise Meryem Yavuz üstleniyor. Belgeselin yapımcısı İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar ekibinden Aslıhan Altuğ ortak yapımcısı ise yine aynı ekipten Beste Yamalıoğlu.

Anneyi kızına kavuşturacak proje

“Ben de burdayım” belgeselinin Senegal’de yapılması gereken çekimlerin gerçekleştirilebilmesi için kitlesel fonlama sitesini Fongogo üzerinden bir kampanya başlatıldı. Dakar yakınlarındaki Goree Adasında yapılacak çekimlerle köleliğin karanlık tarihiyle bugünkü şekline yakından bakılacak. Senagal’de gerçekleşecek çekimlerin belgeselin gövdesini oluşturacağını düşünen film ekibi aynı zaman bir anne olan Amina’yı da 2 yıldır görüşmediği kızına kavuşturmayı planlıyor.

Antalya Film Forum En İyi Belgesel Pitching Ödülü, Kültür Bakanlığı Belgesel Yapım Desteği de alan "Ben de buradayım" belgeseli, geçtiğimiz aylarda seçildiği DocsBarcelona'da uluslararası belgesel endüstrisine sunuldu.

Prömiyerinin 2018 ortalarında gerçekleştirilmesi planlanan "Ben de buradayım" belgeselinin Senegal çekimlerinin yapılabilmesi adına destek olmak için:

https://www.fongogo.com/Project/ben-de-buradayim---belgesel

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS