Wikipedia açıldı mı? İnternet ansiklopedisi Wikipedia ne zaman açılacak?

Video: Wikipedia açıldı mı? İnternet ansiklopedisi Wikipedia ne zaman açılacak?

Wikipedia ile ilgili gerekçi kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte süreçte sona gelindi. Anayasa Mahkemesi geçtiğimiz günlerde aldığı kararı Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne göndermişti. Peki, Wikipedia açıldı mı, bilgi sitesi ne zaman açılacak?

Wikipedia’nın açılma süreciyle ilgili detayları CNN TÜRK canlı yayınında paylaşan Kenan Şener’in aktardığı bilgiler şöyle: Anayasa Mahkemesi kararı 26 Aralık’ta almıştı, gerekçelerde bazı öne çıkan noktalar var.

Dünyanın en çok ziyaret edilen beşinci internet sitesi olan Wikipedia açık kaynaklı bir internet sitesi, yani tüm kullanıcılar bu sitenin içerisindeki maddelere ilişkin bazı eklemeler çıkarmalar genişletmeler yapabiliyorlar.

Bu internet ansiklopedisi Türkiye’de yaklaşık 2 buçuk yıldır erişime kapalıydı. İnternet sitesine girmenin farklı yollarını bularak kullanıcılar bazı bilgileri okuyabiliyorlardı. Bu internet sitesi 2 buçuk yıldır kapalıydı Türkiye’de mahkeme kararıyla. 2 ayrı konuyla ilgili içeriklerin kapatılmasında mahkeme kararında şu ifadeler kullanılmıştı “Türkiye’nin çeşitli terör gruplarıyla aynı düzlemde ve işbirliği halinde göstermeye çalışan içerikler”.

WİKİPEDİA AÇILDI MI?

Anayasa Mahkemesi aldığı kararı erişim engellemesi veren mahkemeye gönderecek, ardından karar BTK’ya   yani Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’na gönderilecek. Ardından da Wikipedia’nın bugün içerisinde açılacağını söyleyebiliriz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS