104 yaşında virüsü yendi

104 yaşında virüsü yendi

Ada Zanusso, İtalya'da yaşıyor ve tam 104 yaşında. 17 Mart’ta yakalandığı koronavirüsü yendi. Salgında zor günler yaşayan İtalya’ya umut olan 104 yaşındaki kadının, 1918-1920 yılları arasında 50 milyon kişinin hayatını kaybettiği İspanyol gribinden de kurtulduğu ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

104 yaşında ve koronavirüsü yendi. Üstelik, büyük bir salgından ilk kez de kurtulmuyordu. İtalya’nın Biella kentinde yaşayan 104 yaşındaki Ada Zanusso, koronavirüsü yendi ve İtalya’ya hem umut hem de moral oldu.

Biella kentindeki bir huzurevinde kalan Ada Zanusso’ya, kusma, yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetleri üzerine 17 Mart’ta hastaneye kaldırıldıktan sonra yapılan testler sonucunda koronavirüs teşhisi konuldu. Daha önce, aynı huzurevinde yaşayan 20 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Zanusso koronavirüsü yenen en yaşlı kişi oldu.

İyileşmesini büyük bir sevinçle karşılayan doktorlar, Zanusso’yu 'umut ışığı' olarak görüyor. Zanusso, 1918-1920 yılları arasında ortaya çıkan İspanyol gribi salgınında da hastalığa yakanmış ve atlatmıştı. İspanyol gribinden 50 milyon kişi hayatını kaybetmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Zanusso’nun doktoru Carla Furno Marchese, "ayağa kalktı, yatakta yatmıyor ve sandalyesine yürüyebiliyor. İyileşmesi bizim için büyük bir sevinç ve bu zor günlerde acı çeken herkes için umut ışığı oldu" dedi.