Abbas Galyamov: Putin halkın desteğini kaybediyor

Abbas Galyamov: Putin halkın desteğini kaybediyor

Rusya'nın Ukrayna işgali Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ülkedeki konumunu sarstı mı? Putin'in eski konuşma yazarı CNN International'a konuştu. Savaşın devam etmesi halinde, Putin'in halkın desteğini kaybedeceğini ileri sürdü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Son zamanlardaki hareketlerine baktığımızda gereksiz yere gerilimi tırmandırdığını görüyoruz. Seçimleri iptal edebilir."

"PUTİN MANTIKLI HAREKET ETMİYOR"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eski konuşma yazarı Abbas Galyamov, CNN International'a konuştu. Putin'in davranışlarını "dengesiz" bulduğunu söyledi.

Abbas Galyamov, "Davranışları ne yapacağını bilmediğini gösteriyor. Fiziksel olarak Nisan ve Mayıs'taki halinden daha iyi gözüküyor ancak yaptıklarına baktığımızda hatalarını görüyoruz. Dengesiz ve mantıksız davranıyor. Birini bir yere atadıktan aylar sonra görevden alıyor."

"SAVAŞ DEVAM EDERSE DARBE YAPILABİLİR"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Putin'in halkın desteğini yavaşça kaybettiğini ve seçimleri iptal edebileceğini öne sürdü. Ukrayna savaşının devam etmesi halinde Putin'in darbe tehlikesi altında olduğunu iddia etti.

Galyamov, "Ukrayna'da savaşı kazanmadan oyların çoğunluğunu alamayacağını biliyor. Güçlü olduğunu göstermezse Rusların ona ihtiyacı olmadığı anlaşılır. Sıkıyönetim ilan edip seçimleri iptal edebilir.

Ordu şu an darbe yapamaz ancak bir sene içinde politik durum değiştiğinde ve ortada sevilmeyen bir başkan olduğunda darbe bir olasılık haline geliyor."

Yakın zamanda Putin'in kişisel ordusu olarak da bilinen Wagner paralı askerler grubunun sahibi Prigojin ve Rusya Devlet Başkanı'nın ilişkisi hakkında da yorum yaptı.

"Bir sene önce Prigojin'in Putin'e ihtiyacı vardı. Artık durum tam tersi. Putin'e zafer kazandırabilecek tek kişi o. İlişkisini dengelemeye çalışıyor. Prigojin'e kendi ordusuna inanmadığı için çok güç verdi. Sadece ona güveniyor gibi duruyor."