ABD ziyareti hakkında Tayvan'da dikkat çeken iddia

ABD ziyareti hakkında Tayvan'da dikkat çeken iddia

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Tayvan'ın en büyük çevrimiçi forumlarından birinde, Amerikan Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ülkeyi para karşılığında ziyaret ettiği iddiası ortaya atıldı. Tayvan Dışişleri Bakanlığı iddiaları yalanladı. Pelosi'nin ziyaretini tamamen Amerikan devletinin karşıladığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"HÜKÜMET PELOSI'YE PARA ÖDEDİ"

Amerikan Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi, ada ülkesi Tayvan'ı ziyareti ile ses getirmişti. Tayvan'da Pelosi'nin Taipei tarafından para karşılığında ülkeye davet edildiği iddiası ortaya atıldı. Ülkenin en büyük çevrimiçi forumunda ortaya atılan iddiaya göre, Tayvan hükumeti Pelosi'ye 16 taksitte 3,15 milyon dolar ödedi. Haberde, ödemelere ait olduğu iddia edilen belgeler de paylaşıldı.

ABD ziyareti hakkında Tayvanda dikkat çeken iddia

"KAMUOYU DIŞ GÜÇLERİN ALGI SAVAŞINA KANMAMALI"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tayvan Dışişleri Bakanı iddiaları yalanladı. Belgelerin sahte olduğunu açıkladı. Dışişleri tarafından yapılan açıklamada, Pelosi'nin ziyaretini tamamen Amerikan Devleti'nin karşıladığı belirtildi. Temsilciler Meclisi Başkanı'nın ziyaret planlamasını ise Tayvan'daki Amerikan Enstitüsü'nün üstlendiği ifade edildi. "Kamuoyu dış güçler tarafından yürütülen algı savaşına kanmamalıdır" uyarısında bulunuldu.

"ÇİN SALDIRI SİMÜLASYONU YAPIYOR"

Pelosi'nin Tayvan'dan ayrılmasından sonra Çin'in adayı dört taraftan kuşatacak şekilde bir askeri tatbikat başlatmıştı. Çin Halk Ordusu, tatbikatın adadaki "ayrılıkçı unsurları" engellemek adına hazırlıklı olmak için yapıldığını açıkladı. Tayvan tatbikatın kendilerine yönelik bir saldırı simülasyonu olduğunu öne sürdü. 68 Çin jetinin ve 13 Çin savaş gemisinin Tayvan Boğazı'nı geçtiğini duyurdu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber