hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD'de gazeteye silahlı saldırı: 5 ölü

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  ABD yine bir silahlı saldırının şokunu yaşıyor. Bu kez Maryland eyaletinde bulunan bir gazete binası silahlı bir saldırgan tarafından basıldı. Saldırıda 4'ü gazeteci 5 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. Polis saldırının planlı bir şekilde yapıldığını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önce elindeki duman bombalarıyla binaya daldı, ardından gazetenin bulunduğu bir alt kata inerek etrafa ateş açmaya başladı.

  ABD, Maryland eyaletinde bir gazeteye düzenlenen silahlı saldırının şokunda. Silahlı bir saldırgan eyaletteki Maryland Capital gazetesine saldırı düzenledi. Gazetenin haber merkezine elinde silahla girmeyi başaran saldırgan, etrafa ateş açmeye başladı. Sonucunda 4 gazeteci 5 kişi hayatını kaybetti. Olayda 2 kişi de yaralandı.

  Polis ekipleri ve ambulanslar çok hizlı bir şekilde olay yerindeydi. Saldırganın binaya girmesinin ardından binada bulunan 170 kişinin güvenli tahliyesi gerçekleşti. Özel tim ekipleri düzenledikleri operasyonla saldırganı yakaladı ve gözaltına alındı. Güvenlik birimleri saldırganın gazetenin haber merkezinde bir masanın altında salkalanırken bulunduğunu açıkladı.

  Polis saldırganın kimliğini de açıkladı. Saldırıyı düzenleyen kişinin 38 yaşındaki Jarrod Warren Ramos olduğu belirtildi. Polis, Ramos'un parmak izlerini bozduğunu bu yüzden de kimlik tespitinin yüz tarafa sistemiyle yapıldığı detayını paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABDde gazeteye silahlı saldırı: 5 ölü

  Polis kaynaklarının verdiğe bilgiye göre 5 kişinin ölümüne neden olan saldırganın, 2012 yılında gazeteye hareket davası açtı. Ancak mahkeme gazeteyi haklı buldu, davayı düşürdü. 38 yaşındaki Jarrod Ramos isimli şüphelinin, saldırıdan önce sosyal medya üzerinden gazeteye tehdit mesajı gönderdiğini ifade eden yetkililer, olayın planlı bir saldırı olduğunu belirtti.

  Gözaltında bulunan saldırganın, salgırıyı neden yaptığına dair sorgusu sürerken FBI'da olaya dahil oldu.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow