ABD'li otel zincirinden Türkiye'de yeni yatırım

Video: ABD'li otel zincirinden Türkiye'de yeni yatırım

Türkiye - ABD ile vize krizi yaşıyor ama karşılıklı yatırımlar ve iş ortaklıkları hiç hız kesmiyor. Dünyaca ünlü bir otel zincirinin başkan yardımcısı Türkiye'ye geldi ve yeni yatırım planlarını anlattı. "Jeopolitik riskler azalıyor, biz uzun vade için buradayız" dedi. Ahu Özyurt'un haberini Hilmi Yaşa görüntüledi.

Rusya krizi, Suriye'de savaş, göç derken Türk turizmi belki de son otuz yılın en zor döneminden geçiyor. Oteller fiyat düşürdü, odalar güçlükle doldu. Buna bir de ABD ile yaşanan vize krizi eklendi. Ama dev yatırımcıların iştahı yerinde.

İstanbul Boğazı'nda Türk basını ile buluşan Mariott Dünya Başkan Yardımcısı Phil Andreopoulos, "Biz uzun vadeli buradayız ve otel sayımızı da arttıracağız" dedi. Andreopoulos,Ttürk partnerleri Er Yatırım ile 10 yılda 300 milyon dolarlık yatırıma hazırlandıklarını açıkladı.

Amerikan zinciri, Türk ortağı ile İzmir'de dev bir iş oteli projesine imza attı. Andreopoulos, "Sahil hattı ve tatil otelleri ile de ilgiliyiz" dedi. Andreopoulos, bir dönem Ürdün'de görev yaptığını da söylerken "Barış geldiğinde bakarsınız Halep'teki oteli de Türk ortaklarımızla yeniden inşa ederiz" diye konuştu.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS