Adalet Bakanı’nın tatil pozu olay oldu

Adalet Bakanı’nın tatil pozu olay oldu

Bir yanda Rusya-Ukrayna arasındaki savaş, diğer yanda Çin Tayvan gerilimi derken dünyanın gündemi bir hayli gergin durumda. Norveç'te gündeme oturan olaysa herkesi şaşırttı. 28 yaşındaki Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl, sörf tahtasına can yeleği giymeden çıktığı için eleştirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Norveç'te Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl'in tatil fotoğrafı ülkenin refah seviyesi ve sorunları hakkında bir kez daha düşündürttü. 28 yaşındaki Mehl, tatil için İtalya’ya gitti. Sörf tahtası üzerinde dururken çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Fotoğrafın Norveç’te çekildiğini düşünen muhalefetin tepkisi bunun ardından geldi. Çünkü bakan can yeleği giymeden sörf tahtası üzerinde durmuştu ve bu Norveç yasalarına göre aykırı bir hareketti. Ancak yasanın belirttiğine göre, kıyıya yakın yerde sörf yapanlar bu zorunluluktan muaf.

Adalet Bakanı'ndan olayın ardından açıklama geldi. Suçlamaları reddeden Mehl, kanunları çiğnemediğini fotoğrafın İtalya’da çekildiğini söyledi. Muhalefetten eleştiri almasına rağmen pek çok Norveçli siyasetçi Mehl'e destek verdi. Muhalefetin Adalet Bakanını can yeleği giymediği için eleştirirken, ülkenin gündeminin bu olması da bir diğer eleştiri konusu oldu. Sosyal medyada birçok kullanıcı konuyu tiye aldı. Emilie Enger Mehl, 2021'de göreve gelene Başbakan Jonas Gahr Støre'un 10 kadın ve 9 erkek bakandan oluşan kabinesinde yer alıyor. 28 yaşındaki Mehl, ülkenin en genç adalet bakanı olmuştu.

Karakol ziline bastı... Polis saldırdı!

Karakol ziline bastı... Polis saldırdı!