Aliyev: Azerbaycan kendi egemenliğini yeniden sağladı

Aliyev: Azerbaycan kendi egemenliğini yeniden sağladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun Karabağ’da düzenlediği antiterör operasyonu sonrasında halka seslendi. Azerbaycan'ın Karabağ’da kendi egemenliğini yeniden sağladığını belirten Aliyev, "Sadece bir günde tüm görevler yerine getirildi, teröristler cezalandırıldı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun Karabağ’da düzenlediği antiterör operasyonu sonrasında halka seslendi.

Karabağ'da yasa dışı Ermeni güçlerine operasyonla ilgili “Sadece bir günde tüm görevler yerine getirildi, teröristler cezalandırıldı. Azerbaycan kendi egemenliğini yeniden sağladı” ifadeleri kullandı.

Ermeni halkına “Karabağ'daki Ermeni ahali de artık rahat nefes alabilecek. Onlar bizim vatandaşımızdır. Ermeni halkı ile hiçbir düşmanlığımız yok. Biz suç rejiminin başındakileri suçladık” mesajını gönderdi.

Operasyon öncesi tüm birliklere Karabağ’daki Ermeni nüfusun zarar görmemesi için ciddi talimat verdiğini belirterek “Bir zamanlar 'Karabağ Ermenistan'dır ve nokta' diyordu, şimdi 'Karabağ Azerbaycan’dır' diyor. Ermenistan Karabağ’ı Azerbaycan’ın ayrılmaz bir parçası olarak tanıdıktan sonra, 30 yıldır Karabağ’da at koşturan cunta rejimi hangi statüden bahsedebilir" sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ateşkesin ilanından sonra da birtakım ihlallerin yaşandığına dikkat çeken Aliyev, Erivan yönetiminin, Karabağ’daki operasyona yönelik tutumuna da değinerek “Bugün yaşananlar Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki barış sürecine de olumlu etki edecektir. Attığımız adımların ve terörle mücadele tedbirlerinin sonuçlarının, barış müzakerelerinin önündeki engelin nihayet ortadan kaldırılmasına olanak sağlayacağını umuyorum” ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

DÜNYA | SON DAKİKA