hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aliyev: Azerbaycan kendi egemenliğini yeniden sağladı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun Karabağ’da düzenlediği antiterör operasyonu sonrasında halka seslendi. Azerbaycan'ın Karabağ’da kendi egemenliğini yeniden sağladığını belirten Aliyev, "Sadece bir günde tüm görevler yerine getirildi, teröristler cezalandırıldı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun Karabağ’da düzenlediği antiterör operasyonu sonrasında halka seslendi.

  Karabağ'da yasa dışı Ermeni güçlerine operasyonla ilgili “Sadece bir günde tüm görevler yerine getirildi, teröristler cezalandırıldı. Azerbaycan kendi egemenliğini yeniden sağladı” ifadeleri kullandı.

  Ermeni halkına “Karabağ'daki Ermeni ahali de artık rahat nefes alabilecek. Onlar bizim vatandaşımızdır. Ermeni halkı ile hiçbir düşmanlığımız yok. Biz suç rejiminin başındakileri suçladık” mesajını gönderdi.

  Operasyon öncesi tüm birliklere Karabağ’daki Ermeni nüfusun zarar görmemesi için ciddi talimat verdiğini belirterek “Bir zamanlar 'Karabağ Ermenistan'dır ve nokta' diyordu, şimdi 'Karabağ Azerbaycan’dır' diyor. Ermenistan Karabağ’ı Azerbaycan’ın ayrılmaz bir parçası olarak tanıdıktan sonra, 30 yıldır Karabağ’da at koşturan cunta rejimi hangi statüden bahsedebilir" sözlerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ateşkesin ilanından sonra da birtakım ihlallerin yaşandığına dikkat çeken Aliyev, Erivan yönetiminin, Karabağ’daki operasyona yönelik tutumuna da değinerek “Bugün yaşananlar Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki barış sürecine de olumlu etki edecektir. Attığımız adımların ve terörle mücadele tedbirlerinin sonuçlarının, barış müzakerelerinin önündeki engelin nihayet ortadan kaldırılmasına olanak sağlayacağını umuyorum” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow