Trump'ın gizli belgelere dair ses kaydı

Trump'ın gizli belgelere dair ses kaydı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da bulunan ABD'nin İran'a yönelik olası saldırısına dair planları evine götürmekle suçlanıyor. İddiaya göre, Trump'ın belgelerle ilgili ses kayıtları ortaya çıktı. Trump'ın danışmanı ise iddialara "Kanıtlanamayanı kanıtlamak için yapıldı" diyerek tepki gösterdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Mar-a-Lago'daki malikanesine baskın yapılmış, baskında malikanede devlete ait gizli belgeler olduğu iddiası soruşturulmuştu. Amerika Birleşik Devletleri'nde federal savcılar, eski Başkan Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki gizli belgeleri aldığını kabul ettiği bir ses kaydını elde etti.

Amerikan yayın kuruluşu CNN International bu bilgiyi özel haber olarak yayınladı. Ses kaydı eski başkanın 2021 yılında kendi döneminin Genelkurmay Başkanı Mark Meadows'un otobiyografisi için yapılan bir toplantıda alındı.

Trump'ın danışmanı Jim Trusty, ses kaydı iddialarına tepki gösterdi. "Hükümet birliğiyle alakalı, bir davayla alakalı konuşmayacağım ama şunu anlamamız gerekiyor. Bu kampanya, Mar-a-Lago'daki baskının hemen ardından yapıldı. Yüksek mahkeme bunu yaptı, savcılık tarihinde böyle bir şey yok. 3 gün sonra tarihte ilk kez bir savcı, kalktı ve dedi ki; 'Ben göreceli şekilde şeffaf olacağım. Bazı noktaları birleştirmek istiyorum.' Ben de demek istiyorum ki; 'Bu kanıtsız olanı kanıtlamak için yapılan bir kampanyadır" dedi.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber