AP çalışanları binadan böyle kaçtı

AP çalışanları binadan böyle kaçtı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Gazze'ye hava saldırıları düzenleyen İsrail, AP ve el cezire haber kuruluşlarının da bulunduğu bir binayı bombalamıştı. 12 katlı bina yerle bir olmadan önce, AP çalışanlarının binayı tahliye ediş anlarına ilişkin görüntüler yayınlandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gazze’de ABD merkezli Assocıated Press ve katar merkezli el cezire haber kuruluşlarının olduğu bir bina, İsrail’in hava saldırısı sonucu yıkılmıştı. İsrail yaptığı açıklamada, Hamas’ın askeri malzemelerinin olduğu binada yaşayanları canlı kalkan olarak kullandığını öne sürmüştü. AP haber ajansı ise binada Hamas’a ait ofislerin yer aldığına veya Hamas’ı orada faaliyet yürüttüğüne dair kanıt olmadığını belirtmiş, saldırıyı kınamıştı.

O saldırı öncesi, AP çalışanlarının ofisi terk ediş anı kameraya yansıdı. Basın mensupları, büyük bir dikkat ama aynı zamanda da telaşla ekipmanlarını kurtarmaya çalıştı.

Amerikan basını, 12 katlı binanın İsrail savaş uçakları tarafından bombalanmasına geniş yer verdi. Ofisi bombalanan AP'nin başkanı ve üst yöneticisi Gary Pruıtt, Gazze'deki ofislerine yapılan füzeli saldırıya ilişkin, "binaya yapılan oldukça rahatsız edici, İsrail saldırısı karşısında şoke olduk ve dehşete düştük" ifadesini kullandı.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber