hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Arap medyasında iddia: Esad'ın aklında kral olmak var

  Arap medyası, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın ülkenin yönetim şeklini parlamenter monarşiye çevirmek istediğini iddia etti. Arapça yayın yapan londra merkezli bir gazete, "Esad'ın aklında kral olmak var" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Londra merkezli Arapça yayın yapan Elaph gazetesi, Suriye'nin parlementer monarşi ile yönetilebileceğini iddia etti. Gazete, Devlet Başkanı Beşar Esad'ın ailesinin güvenliğini garanti altına almak ve iktidarın engelsiz bir şekilde oğluna geçmesine imkan sağlamak istediğini söyledi. 58 yaşındaki Esad'ın iki oğlu ve bir kızı bulunuyor.

  Haberde kendi çocukları haricinde ülkenin yönetiminde eşi Esma ve erkek kardeşi Mahir Esad'ın da önemli sorumluluklar üstlendiği belirtiliyor.

  Elaph gazetesinin İngiliz istihbaratına dayandırdığı bir bilgiye göre; Esad ailesi yüzlerce ton altın ve milyarlarca dolarlık bir mal varlığına sahip olduğu da öne sürülüyor.

  Ancak iddiaların sahibi olan gazetenin yöneticisi Osman el Ömer'in profili dikkat çekti. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakınlığıyla bilinen Osman el Ömer'in sosyal medyadaki habere dair paylaşımları manidar olarak değerlendirildi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow