hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Batı Şeria'da İsrail-Filistin çatışması

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İsrail güçleri Filistinli bir tutuklunun işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah'taki evine baskın düzenledi. Evi yıkan İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail güçleri, Batı Şeria'da bir Filistinlinin evini daha yıktı. Polis, Filistinli tutuklu İslam El Feruh'un evini bombalayarak patlattı. Filistinliler, evin yıkılmasına tepki gösterdi. İki grup arasında çatışma çıktı.

  İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde İsrail güçlerinin bombardımanıyla yıkılan evin önüne Feruh'un annesi geçti. “İşgal kindar ve acımasız. Düşünmezler, cidden düşünmezler. Bu tür eylemlerde bulunurlar ve insanların sakin kalmasını beklerler. Aksine, bu bizi daha fazla nefret ve öfkeyle dolduruyor.” Anne Ümmü İslam, tepkisini böyle dile getirdi. Ancak bombardıman bitmedi, iki kişi yaşamını yitirdi, en az 18 Filistinli yaralandı.

  Batı Şeriada İsrail-Filistin çatışması

  Feruh'un amcası İbrahim El Feruh tutuklulara başınızı dik tutun dedi. “Bu politika tamamen etkisizdir. Sadece mahkumlarımıza bir mesaj iletmek istiyorum, ‘bu sizin için, İslam için, tüm mahkumlarımız için semboldür, endişelenmeyin. Her şeyi yapabilirler. Önemli olan, başınızı dik tutmanız ve hiçbir şey için endişelenmemenizdir.”

  İsrail, Filistinli El Ferruh'u kasım ayında Kudüs'te iki kişinin öldüğü bombalı saldırıda yer aldığı suçlamasıyla tutuklamıştı.

  İsrail, saldırganların evlerini diğer saldırganlara gözdağı vermek için kontrollü şekilde patlatıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow