Belediye başkanının cesedi bulundu

Belediye başkanının cesedi bulundu

Halka ilaç ve gıda dağıttığı sırada Rus askerleri tarafından vurulan Hostomel Belediye Başkanı Yuriy Pilipko'nun gömüldüğü mezar bulundu. Pilipko'nun cesedi yeniden gömülmek üzere çıkarıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hostomel Belediye Başkanı Yuriy Pilipko, Rusya'nın saldırısı altında olan Hostomel'e yardım etmek için halka ilaç ve gıda dağıtmak isterken Rus askerleri tarafından vurulmuştu. Rus askerlerinin bölgeden geri çekilmesinin ardından Pilipko'nun cesedi bulundu. Pilipko, Rus askerleri tarafından 7 Mart’ta öldürülmüştü. Sığ bir mezara gömülen Yuriy Pilipko, geçici mezarından çıkarıldı. Pilipko'nun mezardan çıkarıldığı sırada sevenleri göz yaşlarına hakim olamadı.

Belediye başkanının cesedi tekrar gömülmek üzere cenaze arabasına konuldu. Rusya, Ukrayna’daki saldırıları sırasında belediye başkanlarını hedef almakta sıklıkla suçlanmıştı. Kuşatma altındaki Melitopol Belediye Başkanı İvan Fedorov kaçırılma anı görüntülenmişti. Hava saldırılarını en şiddetli yaşayan şehirlerden biri olan Hostomel’de hala 400'ü aşkın kişi kayıp olduğu belirtildi. Bazıları Belediye Başkanı Pilipko, gibi sığ mezarlarda bulunurken bazılarının nerede olduğu halen belirsizliğini koruyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı