Berlusconi yoğun bakımda

Berlusconi yoğun bakımda

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İtalya'da en tanınmış siyasi isimlerden 86 yaşındaki Silvio Berlusconi, hastaneye kaldırılmıştı. Yoğun bakımdaki Berlusconi'ye lösemiye bağlı akciğer enfeksiyonu teşhisi kondu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İtalya'da eski başbakan ve en tanınmış siyasetçilerinden Silvio Berlusconi yoğun bakımda. Berlusconi'ye, lösemiye bağlı akciğer enfeksiyonu teşhisi konuldu.

Solunum sorunu üzerine 86 yaşındaki Berlusconi hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı. İtalyan haber ajansı Ansa, Berlusconi’ye kemoterapi yapıldığını duyurdu. Berlusconi, geçen hafta da aynı hastanede 3 gece kaldıktan sonra 30 Mart’ta taburcu edilmişti.

Eski başbakanın geçen hafta hastaneye kaldırılmasında koronavirüsten kaynaklanan solunum güçlüğünün etkili olduğu, bu sorunun nüksettiği açıklanmıştı.

Berlusconi yoğun bakımda

Berlusconi’nin 5 çocuğu ile kardeşi Paolo Berlusconi ve sevgilisi Marta Fascina’nın hastanede yanında oldukları belirtiliyor. Paolo Berlusconi, kardeşinin durumuyla ilgili olarak “Durumu sabit, o bir kaya gibi. Bunu da atlatacak” dedi.

Silvio Berlusconi, son yıllarda bir dizi sağlık sorunu yaşadı. 1997’de prostat kanseri nedeniyle ameliyat geçiren eski başbakan, 2016’da bir kalp ameliyatı oldu. 2020’de de koronvavirüse yakalanmıştı.

İtalya'da dört kez başbakanlık yapan Silvio Berlusconi, halen iktidardaki koalisyon hükümetinin de ortaklarından.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber