hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biden: Ekonomik planlar hazır ancak bu zaman alacak

  KAYNAKCNN TÜRK

  ABD Başkanı Joe Biden ülke ekonomisinin tarihi enflasyona rağmen iyiye gittiğini savundu. Salgın dolayısıyla fiyatların hala yüksek olduğunu söyleyen Biden, ekonomik olarak planlamaların yapıldığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Başkanı Joe Biden, Philadelphia şehrinde düzenlenen işçi federasyonu kurultayında konuştu. Biden, Amerikan Merkez Bankasının açıklayacağı politika faizi öncesinde, “Planım basit. Putin’in gaz zammını köreltmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Ukrayna’yı işgal ettiğinden beri, galon fiyatları arttı. Gaz ve yiyecek maliyetini düşürmek için bir planım var. Bu zaman alacak. Fiyatların daha da yükselmesini önlemek için diğer ülkeleri bizimle çalışmaya ikna ettim.” sözleriyle kendinden emin konuştu.

  Eski Başkan Donald Trump döneminde salgınının yol açtığı gıda kuyruklarını ve iş kayıplarını hatırlatan Biden, bugün rekor düzeyde düşük olan işsizliğe dikkat çekti. Amerikan Merkez Bankası'nın, haziran ayı toplantısı sonrası enflasyon verilerinin etkisiyle 75 baz puanlık faiz artışı olasılığı bulunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow