Biden: Ekonomik planlar hazır ancak bu zaman alacak

Biden: Ekonomik planlar hazır ancak bu zaman alacak

{ title }

SONRAKİ VİDEO

ABD Başkanı Joe Biden ülke ekonomisinin tarihi enflasyona rağmen iyiye gittiğini savundu. Salgın dolayısıyla fiyatların hala yüksek olduğunu söyleyen Biden, ekonomik olarak planlamaların yapıldığını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD Başkanı Joe Biden, Philadelphia şehrinde düzenlenen işçi federasyonu kurultayında konuştu. Biden, Amerikan Merkez Bankasının açıklayacağı politika faizi öncesinde, “Planım basit. Putin’in gaz zammını köreltmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Ukrayna’yı işgal ettiğinden beri, galon fiyatları arttı. Gaz ve yiyecek maliyetini düşürmek için bir planım var. Bu zaman alacak. Fiyatların daha da yükselmesini önlemek için diğer ülkeleri bizimle çalışmaya ikna ettim.” sözleriyle kendinden emin konuştu.

Eski Başkan Donald Trump döneminde salgınının yol açtığı gıda kuyruklarını ve iş kayıplarını hatırlatan Biden, bugün rekor düzeyde düşük olan işsizliğe dikkat çekti. Amerikan Merkez Bankası'nın, haziran ayı toplantısı sonrası enflasyon verilerinin etkisiyle 75 baz puanlık faiz artışı olasılığı bulunuyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber