Biden'a bir darbe de seçmeninden

Biden'a bir darbe de seçmeninden

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Oğlu Hunter Biden'a ait olduğu iddia edilen telefon verileri internete sızdırılan ABD Başkanı Joe Biden'ın koltuğu tehlikede. 2024'te yeniden aday olmak isteyen Biden'ı zor durumda bırakan son rakamları New York Times açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oğlu Hunter Biden'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin internete sızmasının ardından ABD Başkanı Joe Biden'a bir darbe de seçmeninden geldi. ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times'ın haberine göre demokratların çoğu, Biden'ın ikinci dönemi için yarışmasını istemiyor. Haberde ABD’de yapılan bir anketin sonuçları paylaşıldı. O ankete göre demokrat seçmenin yüzde 64'ü 2024 başkanlık seçimlerinde partinin yeni bir aday ile yarışmasından yana.

Aynı habere göre, demokrat seçmenlerin sadece yüzde 36'sı yeniden aday olmak isteyen Biden'ı destekliyor. ABD’li seçmenlerin yalnızca yüzde 13'ü ülkenin doğru yolda olduğu görüşünde. Kayıtlı seçmenlerin dörtte üçünden fazlası ise ABD’nin yanlış yönde hareket ettiğini belirtti. Bunun ana nedeni olarak ekonomi ve enflasyonla ilgili endişeler gösteriliyor. ABD başkanları kanunlara göre en fazla iki dönem görev yapabiliyor. Biden da 2024 seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı olacak. Ancak Biden'ın seçim döneminde 82 yaşında olacak olması partiyi düşündüren bir nokta. Yerine Başkan Yardımcısı Harris'in aday gösterilebileceği belirtiliyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber