Biden'dan Polonya'da Ukrayna gafı

Biden'dan Polonya'da Ukrayna gafı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Olağanüstü NATO Liderler Zirvesine katılmak üzere Brüksel’de olan Amerikan Başkanı Joe Biden daha sonra ise oradan Polonya’ya geçti. ABD 82'nci Hava İndirme Tümeni Üssünü ziyaret etti. O ziyarete Amerikan başkanının gafı damga vurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden yeni bir gafa imza attı. Belçika’nın başkenti Brüksel’de Rusya-Ukrayna savaşı bağlamında temaslarda bulunan Biden, Polonya’ya geçti. ABD 82. Hava İndirme Tümeni Üssünü ziyaret eden Biden, orada Amerikan askerleri ile sohbet etti.

Askerlere “Şu anda yaptıklarınız tüm dünya için çok önemli. Bir dönüm noktasındayız. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum” diye hitap eden ABD başkanı, Amerikan askerlerine "Ukrayna’ya gideceksiniz. Daha önce de Ukrayna’da bulundunuz” ifadelerini kullandı.

Biden’ın "Oradayken göreceksiniz. Bazılarınız oradaydı. Kadınların ve gençlerin lanet olası bir tankın önünde nasıl durduğunu, 'gitmiyorum' dediğini göreceksiniz." sözleri sosyal medyada çok konuşuldu.

ABD daha önce Amerikan askerinin Ukrayna’ya gitmeyeceğini açıklamıştı. Biden’ın bu ifadelerinin ardından Beyaz Saray'dan Biden’ın orduyu Ukrayna’ya yerleştirme konusundaki tutumunu değiştirmediğini açıklaması geldi.

 

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber