hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bill Gates: Salgından daha beter olacak İklim krizi nasıl önlenir?

  Dünyanın en zengin üçüncü ismi Bill Gates, iklim kriziyle ilgili bir kitap yazdı. Gates, "İklim krizini nasıl önleriz?" isimli kitabında iklim değişikliğinin koronavirüs salgınından çok daha büyük bir tehdit olduğuna dikkat çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "SALGINDAN DAHA BETER OLACAK"

  "Küresel ısınmanın yol açtığı kayıplar, koronavirüsten daha korkutucu olacak." Bu sözler, dünyaca ünlü milyarder Bill Gates'in "İklim krizini nasıl önleriz?" adlı yeni kitabından. İklim değişikliğine karşı kararlı duruşuyla tanınan Gates, yeni kitabında dünya ve insanlığın geleceğini ilgilendiren bu önemli konuyu ele aldı. Ünlü milyarder, iklim değişikliğinden en çok yoksulların etkilendiğine dikkat çekti.

  GATES'İN ÇÖZÜM ÖNERİSİ

  Gates'in çözüm önerisi ise bir an önce dünyaca sıfır karbon salınımı noktasına ulaşmak. Bunu yapmak için elektrikli araçlar, güneş panelleri ve karbon vergisi gibi sık sık konuşulan formüllere işaret etti.

  "HER YIL 5 KAT DAHA FAZLA CAN KAYBINA YOL AÇACAK"

  Gates kitabında koronavirüs salgınına da yer verdi. Aşılar sayesinde salgının sona ereceğini, ancak iklim krizinin giderek daha da kötüleşeceğini vurguladı. Gates'in kitabında yer verdiği istatistiklere göre iklim değişikliği, 21. yüzyılın sonunda her yıl 5 kat daha fazla ölüme yol açacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow