Brezilya liderinden Dicaprio'ya göndermeli cevap

Brezilya liderinden Dicaprio'ya göndermeli cevap

Ünlü oyuncu Leonardo Dicaprio ile Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro bir kez daha karşı karşıya. Dıcaprio, seçimlerde brezilyalı gençlere çevreye duyarlı olanlara oy verin imasında bulundu. Bundan alınan brezilya lideri, amerikalı aktöre "normalde senin gibileri tutuklarlar ama ben seni affediyorum" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlü oyuncu Leonardo Dicaprio ile Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro yeniden atıştı. Çevre aktivistliğiyle de tanınan Hollywood yıldızı Leonardo Dicaprio, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Brezilya, iklim değişikliği için çok mühim olan Amazon ve diğer ekosistemlere ev sahipliği yapıyor. Orası hepimiz için önemli.” dedi.

Ardından da ekim ayında yapılacak devlet başkanlığı seçimlerine atıfta bulunarak Brezilyalı gençlere oy verme çağrısında bulundu. Amazon Ormanları korumadığı için yoğun eleştiri alan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro bu sözlerden alındı. Amerikalı oyuncuya kendi sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Aktöre 2015'te Oscar ödülü kazandıran "The Revenant" filmine atıfta bulunarak cevap verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bolsonaro, "İnsanlarımız egemenliğimizi sürdürenleri mi yoksa dış güçlerin çıkarına hizmet eden sahtekarları mı istediğine karar verecek. The Revenant’ta iyi iş çıkardın.” dedi.

Jair Bolsonaro'nun göndermeli cevapları bununla da sınırlı kalmadı. Dicaprio'nun Amazon Ormanlarında çıkan yangınlarla ilgili 2019'da yaptığı bir paylaşımı alıntıladı.

Jair Bolsonaro, "Paylaştığın fotoğraf 2003'ten. Bizim ülkemizde bu tür hataları yapan Brezilya vatandaşlarını tutuklamak isteyenler var." dedi. Tiranlığa karşı olduğunu, bu nedenle Dicaprio'yu affettiğini söyledi.