Brezilya'da bilanço ağırlaşıyor

Brezilya'da bilanço ağırlaşıyor

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen Latin Amerika ülkesi Brezilya. Devlet Başkanı Bolsonaro tarafından sıkı önlemler alınmayan ülkede artan vaka ve can kayıpları karşısında toplu mezar kazımına devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yan yana kazılmış 13 binden fazla mezar. Koronavirüsün neden olduğu ölümlerde artış yaşanan Brezilya, toplu mezar kazmaya devam ediyor.

Vaka sayısının 90 bine dayandığı Brezilya'da bir yandan koronavirüse karşı alınan önlemler tartışma yaratırken, diğer yandan da can kayıplarının artmasından endişe ediliyor. Manaus kentinde yapılan toplu mezar kazımı, ülkenin sanayi kenti Sao Paulo'da başladı.

İşçiler özel koruyucu kıyafetlerini giydi. Kepçeler önce kazdı, daha sonra ise toprak attı.

Bir tarafta hummalı çalışmalar sürerken, diğer yanda ise acılı aileler yakınlarını gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurladı.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro salgının başlarında virüsün gribe benzediğini söyleyerek küçümsemiş, alınan önlemlere ise her fırsatta karşı çıkmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bolsonaro'nun bu tavrı halkın da rahat davranmasına neden oluyor.

Rio De Janeiro'nun ünlü Copacabana plajında denize girenler, güneşlenenlerin sayısı hiç de az değil.

Sahildeki kaldırımda hayat eskisi gibi devam ediyor. Ne maske takan var ne de sosyal mesafeye dikkat eden.

Rio De Janeiro, toplu mezarların kazıldığı Sao Paolo kentiyle birlikte koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü iki kent arasında.