hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çin'i bu kez de tayfun vurdu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  63 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Çin'de bu kez de tayfun meydana geldi. İn-Fa tayfunu ülkenin doğu kıyısını etkisi altına aldı. Bölgedeki uçuşların çoğu iptal edildi. Yoğun yağışın meydana geldiği şehirlerde acil durum ilan edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ülkeyi vuran sel felaketinin ardından bu kez de tayfun etkili oldu. Çin'de bir kez daha acil durum ilan edildi. İn-Fa tayfunu ülkenin doğusunu etkisi altına aldı.

  Şangay eyaletinin güneyindeki Jeciang eyaleti İn-Fa tayfununun etkisi altında. Uyarılarda bulunan bölge yönetimi, eyaletteki uçuşların durdurulmasına karar verdi.

  Saatte 155 kilometre hıza ulaşan tayfun, Juşan şehrini etkisi altına aldı. Yoğun yağış sonucu su baskınları yaşandı.

  Ağaçları kökünden söken şiddetli rüzgarda, yağışın etkisi altındaki yerlere arama kurtarma ekipleri yönlendirildi. Ekipler, su baskını altında kalan bölgelerde tahliye işlemleri başlattı.

  Uçuşların iptalinin ardından önümüzdeki günlerde daha fazla havaalanının kapatılabileceğini bildiren yetkililer, evden çıkmama çağrısı yaptı.

  Devlet televizyonu, Şanghay'ın güneyindeki liman kenti Ningbo'da tren seferlerinin durdurulduğunu açıkladı. Şehir yakınlarındaki adaları birbirine bağlayan köprüler kapatıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bazı okullar ve işletmelerin 2. Bir emre kadar kapalı kalacağı açıklandı. Diğer yandan Şanghay’ın Yangşan Limanı’ndaki kargo gemileri de tahliye edildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow