Çin'i bu kez de tayfun vurdu

Çin'i bu kez de tayfun vurdu

63 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Çin'de bu kez de tayfun meydana geldi. İn-Fa tayfunu ülkenin doğu kıyısını etkisi altına aldı. Bölgedeki uçuşların çoğu iptal edildi. Yoğun yağışın meydana geldiği şehirlerde acil durum ilan edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ülkeyi vuran sel felaketinin ardından bu kez de tayfun etkili oldu. Çin'de bir kez daha acil durum ilan edildi. İn-Fa tayfunu ülkenin doğusunu etkisi altına aldı.

Şangay eyaletinin güneyindeki Jeciang eyaleti İn-Fa tayfununun etkisi altında. Uyarılarda bulunan bölge yönetimi, eyaletteki uçuşların durdurulmasına karar verdi.

Saatte 155 kilometre hıza ulaşan tayfun, Juşan şehrini etkisi altına aldı. Yoğun yağış sonucu su baskınları yaşandı.

Ağaçları kökünden söken şiddetli rüzgarda, yağışın etkisi altındaki yerlere arama kurtarma ekipleri yönlendirildi. Ekipler, su baskını altında kalan bölgelerde tahliye işlemleri başlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Uçuşların iptalinin ardından önümüzdeki günlerde daha fazla havaalanının kapatılabileceğini bildiren yetkililer, evden çıkmama çağrısı yaptı.

Devlet televizyonu, Şanghay'ın güneyindeki liman kenti Ningbo'da tren seferlerinin durdurulduğunu açıkladı. Şehir yakınlarındaki adaları birbirine bağlayan köprüler kapatıldı.

Bazı okullar ve işletmelerin 2. Bir emre kadar kapalı kalacağı açıklandı. Diğer yandan Şanghay’ın Yangşan Limanı’ndaki kargo gemileri de tahliye edildi.