hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı'nın diplomasi trafiği

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kapsamında Amerika’nın New York kentinde gerçekleştirilen Genel Kurul'daki hitabı ardından, ikili görüşmeler yaptı. İngiltere Başbakanı Johnson, Katar Emiri Al Sani, BM Genel Sekreteri Gutterres ile bir araya geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta yoğun bir diplomasi trafiği yürüttü. Birleşmiş Milletler’in 74. Genel Kurulu’na hitabı ardından ikili görüşmelere geçildi.

  Erdoğan resmi temasları kapsamında, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü. Bu görüşmeye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da eşlik etti.

  BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi. İkili, iklim değişikliğiyle mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundu. Suriye, Libya ve Kıbrıs dahil ortak endişeler ele alındı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Katar Emiri Al Sani ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile de görüştü.

  Erdoğan, Genel Kurul kapsamında düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi'nde de konuştu. "Fırat'ın doğusunun terör örgütlerinden temizlemeye hazırlanıyoruz" dedi. Suriye'nin yeniden inşası konusunda, uluslar arası topluma "desteğinizi bekliyoruz" çağrısı yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow