Doğanın beşinci gücü mü bulundu?

Doğanın beşinci gücü mü bulundu?

"Dünyanın beşinci gücü bulunmuş olabilir" İddia Macar bilim insanlarından geldi. "x17 parçacığı" adı verilen gizemli bir madde, dünyayı karanlık maddeye bağlayabilir. Araştırmanın detaylarına bakalım.  

"X17 parçacığı." adını ilk kez duyduk. Bilim insanlarına göre bu madde, evrendeki her etkileşimi yöneten doğa güçlerinin, beşincisi olabilir. İddia bu yönde. Çekim gücü, elektromanyetik güç, güçlü atom ve zayıf atom. Bu güçler doğanın dört gücü olarak biliniyor.

Macar bilim insanları, beşinci doğa gücünün de bulduğunu iddia etti. Adı: "x17 parçacığı" bu madde iddiaya göre dünyayı karanlık maddeye bağlayabilir gücünde.

Bilim insanları, uyarılmış bir helyum atomunun çürüme sırasında nasıl ışık yaydığını yakından izlediler. Fizik kurallarıyla açıklanamayan bir durumla karşılaştılar. Fizikçilere göre bu, x17 maddesinin, "gözle görünür dünyamızı karanlık maddeye bağlayan parçacık" olabileceğinin göstergesi olabilir. Denildi.

Macar bilim insanlarının çalışmalarını izleyen uzmanlar, araştırmanın yeni bir dönüm noktası olabileceğini söylüyor. "karanlıktan korkan güç" olarak da tanımlanan x17'nin, şimdiye kadar bulunamayan "beşinci güç" olabileceği sanılıyor.