hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Donald Trump hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı

  Eski ABD başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrılı 2 seneye yaklaştı ancak ardında bıraktığı sansasyon hala konuşulmaya devam ediyor. Eski başkan hakkında yayınlanması beklenen yeni bir kitapta, Trump’ın seçimleri kaybettikten sonra Beyaz Saray'dan ayrılmayı reddettiği ele alındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beyaz Saray’dan çıkmayacağı, koltuğu Joe Biden'a vermeyeceği iddia edildi. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2020 seçimini kaybeden Donald Trump hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. İddia, New York Times muhabiri Maggie Haberman'ın yeni kitabından. Haberman kitabına "Güven Adamı: Donald Trump'ın yaratılması ve Amerika’nın kırılması" adını verdi. Kitapta, Trump’ın seçimi kaybettikten sonra, yardımcılarına Beyaz Saray'dan ayrılmayı reddedeceğini söylediğini yazıldı. Eski ABD başkanı, ekibinin de beyaz saray'dan çıkmayı reddetmesini talep ettiği söylendi.

  Kitapta, Trump’ın ilk başta "Elimizden geleni yaptık" görüşünde olduğu zaman geçtikçe düşüncelerinin değiştiğine vurgu yapıldı. Haberman'ın kitabında yer verdiği kulis bilgisine göre,Trump'ın Cumhuriyetçi Milli Komitesi Başkanı Ronna Mcdaniel'a "Benden çalınan bir şey varken Beyaz Saray'dan niye gideyim" dediği söylendi. Bunun yanı sıra kitapta, Trump'ın danışmanlığını yapan ve damadı olan Jared Kushner'ın da seçim konusunda Trump’a karşılık vermekte zorlandığı yazıldı. Haberman'ın kitabı 4 Ekim’de yayınlanacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow