hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Donald Trump’dan 6 Ocak itirafı

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2020 başkanlık seçimleri sonuçlarına müdahale girişimiyle suçlandığı dava hakkında konuştu. Trump, çevresindekilerin seçimi kaybettiğini söylemesine rağmen sözlerini dinlemediklerini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD'de 2020 başkanlık seçimleri sonuçlarına müdahale etme girişimiyle suçlanan Trump, 6 Ocak günü hakkında konuştu.

  Amerikan televizyon kanalı NBC'ye konuşan eski Başkan, destekçilerinin Amerikan Kongresi’ni basmasıyla sonuçlanan süreci, avukatlarının uyarısına rağmen yürüttüğünü söyledi. “Çoğu zaman onlara avukat olarak saygı duymadım. Başkalarına saygı duyuyordum. Seçimlerin hileli olduğunu söyleyenlere saygı duydum. Başkalarını da dinledim, sonucunda seçimler hileli çıktı.”

  Donald Trump’dan 6 Ocak itirafı

  Eski ABD Başkanı Trump, 2020 başkanlık seçimlerinde hile yapıldığını iç güdülerine dayanarak bildiğini söyledi. “İçgüdülerim büyük bir kısmını oluşturdu. Beni buraya getiren şey de bu zaten. Ama insanları da dinlerim. Birçok avukat vardı. Size bir yığın kitap getirebilirim. Seçimlerin nasıl hileli olduğunu anlatan kitaplar yazıldı.”

  Trump, hakkındaki davalar sebebiyle hapse girmekten korkmadığını belirtti. “Pek korkmuyorum. Üzerine düşünmüyorum bile. Sanırım biraz farklıyım.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow