hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Donald Trump’ın suikast endişesi mi var?

  Donald Trump'ın bir röportaj verdi. Trump kendisini geçen hafta hapishanede ölen Rus Muhalif Lider Navalni ile karşılaştırdı. Detayları CNN TÜRK Washington Temsilcisi Yunus Paksoy aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Washington Temsilcisi Yunus Paksoy detayları şu ifadelerle aktardı;

  Fox News’te halk, seçmenlerle buluşma röportajı gerçekleşti. Donald Trump açıklamalarda bulundu.

  Trump’ın aleyhine yürütülen 4 adet dava var ve 717 buçuk yıl hapis sistemiyle yargılanıyor.

  Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda bir karalama davasından ötürü bir yazara 85 milyon dolar ödenmesine hükmedildi. Geçtiğimiz hafta ise New York'ta görülen davada dolandırıcılık suçundan ötürü 355 milyon dolarlık bir ceza ödemesine hükmedildi. Toplamda neredeyse 500 milyon dolara yakın bir ceza. 717 buçuk yılla yargılanan bir başkan adayı.

  'BANA ZULMEDİYORLAR'

  Donald Trump açık açık şunu söylüyor;

  Ben şu an seçimlerde en açık ara önde giden başkan adayıyım. Bu ülkenin geçmiş başkanıyım ve başkan olduğumda da soruşturmalarla ve özel yetkili savcılarla üzerime geldiler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçimleri Rusya aracılığıyla kazanmakla suçladılar ve şimdi de başkan adayı olmamam için bu yarıştan çekilmem için davalarla bana zulmediyorlar.

  Hala görülecek 4 tane davası ve 717 buçuk yıl var. Biz komünist bir ülkeye dönüştük. Benim peşimden geliyorlar, bana zulmediyorlar. Yapılan bu siyasi zülüm daha önce kimseye yapılmadı. Ben Amerika’nın Navalni’siyim.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow