Dünyanın en zengini yine Elon Musk

Dünyanın en zengini yine Elon Musk

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Milyarder iş insanı Elon Musk dünyanın en zenginleri listesinde zirveye geri döndü. Şirketi Tesla’nın hisselerinin değerlenmesiyle serveti 192 milyar dolara ulaşan Musk birinci sıraya yükseldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tesla, Twitter ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk yeniden dünyanın en zengin kişisi oldu. Elektrikli araba şirketi Tesla’nın hisselerinin yükselmesiyle ocak ayından bugüne servetini 55,3 milyar dolar arttıran Musk, Fransız lüks giyim markaları devi Bernard Arnault'u ikinci sıraya itti.

192 milyar dolarlık serveti ile birinci sıraya oturan Musk'ın Twitter’ı satın alması gündemi uzun süre meşgul etmişti. Servetinin büyük kısmını oluşturan Tesla hisseleri, Elon Musk'ın bu satın alımın liderliğini etkileyeceği üzerine duyulan endişeler sebebiyle büyük bir düşüş yaşamıştı.

Musk Twitter’a kendi yerine CEO atadıktan ve Çin’de Tesla adına görüşmeler yaptıktan sonra şirketin hisselerinin yeniden yükselmesiyle zirveye geri döndü.

Dünyanın en zenginler listesinde Musk'ı 187 milyar dolarlık servetiyle Louis Vuitton ve Christian Dior gibi lüks giyim şirketlerinin sahibi Fransız iş insanı Bernard Arnault takip ediyor. Üçüncü sırada Amazon’un sahibi Jeff Bezos varken dördüncü sırada Microsoft’un kurucularından Bill Gates yer alıyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber