Elon Musk, Twitter’da neleri değiştirecek?

Elon Musk, Twitter’da neleri değiştirecek?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Sosyal medya platformu Twitter, artık resmen milyarder girişimci Elon Musk'a ait. Musk, platformda yeni bir "İçerik Denetimi Konseyi" kuracağını duyurdu. İfade özgürlüğü aktivistlerinden Musk'a tepki yağdı. Eski ABD Başkanı Donald Trump ise "Twitter artık emin ellerde" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aylar süren tartışmalar bitti, Elon Musk sosyal medya devi Twitter'ı resmen satın aldı. Peki, dünyanın en büyük platformlarından biri, Musk'ın yönetiminde ne yöne doğru ilerleyecek?

Twitter'ın baş eleştirmenlerinden biri olan Musk, platformu satın aldıktan sonra kritik açıklamalarda bulundu. Ünlü girişimci, Twitter'daki paylaşımlara yönelik bir "İçerik Denetleme Konseyi" kuracağını açıkladı. "Bu konsey toplanmadan hiçbir büyük içerik kararı alınmayacak ya da engelli hesapların yeniden tesisi gerçekleşmeyecek" dedi. Musk'ın ayrıca üst düzey Twitter yöneticilerinin bir kısmını kovduğu iddia edildi. Bazı yöneticiler ise platformun el değiştirmesinden sonra şirketle yollarını ayırdıklarını duyurdu. Gerekçe olarak ise Musk'ın "ifade özgürlüğünü kısıtlayıcı adımlar atabilme ihtimali" gösterildi.

Musk'ın Twitter'ı almasına olumlu tepkiler de geldi. Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendi platformu "Truth Social" üzerinden paylaşım yaptı. "Twitter artık emin ellerde" dedi. Eski ABD Başkanı'nın Twitter hesabı, 6 Ocak Kongre baskınını azmettirici paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle askıya alınmıştı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber