hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Emine Erdoğan, Göç Örgütü Başkanı'yla görüştü. Gündem 'Sıfır Atık Projesi' ve depremdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, BM'deki 'Sıfır Atık' konuşması sonrası, Uluslararası Göç Örgütü Genel Direktörü Antonio Vitorino'yla görüştü. Peki o görüşmede neler konuşuldu? detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, BM'deki 'Sıfır Atık' konuşması sonrası, Uluslararası Göç Örgütü Genel Direktörü Antonio Vitorino'yla görüştü. İkili New York'taki Türkevi'nde biraraya geldi.

  PEKİ O GÖRÜŞMEDE NELER KONUŞULDU?

  First Lady ile mükemmel bir toplantı yaptık. Çok yıkıcı etkisi olan deprem felaketi sonrasında Uluslarası Göç Örgütünün devam eden taahhüdünü ve Türkiye halkıyla olan dayanışmasını ifade etme fırsatım oldu. Ayrıca Dünya Sıfır Atık Günü'nü kutladık. Bu proje sosyal yardım faaliyetlerimizde israfı olabildiğince azaltmayı öngörüyor. Türkyie’nin iklim değişikliği ile mücadelede üstlendiği kritik rolü takdir ediyoruz.

  Emine Erdoğan, Göç Örgütü Başkanıyla görüştü. Gündem Sıfır Atık Projesi ve depremdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gündemde Uluslararası Göç Örgütü'nün deprem bölgesindeki çalışmaları da vardı.

  Türk hükümetiyle yakın çalışıyoruz. Özellikle acil durum teşkilatı AFAD ile. Tabii ki en büyük öncelik barınma ihtiyacına çözüm bulmak ve oradaki insanların hayatlarını devam ettirmeleri için yardım sağlamak. İkincisi, depremden sonra gerekli yeniden yapılandırma ve bölgeyi iyileştirme için üretilecek çözümlerle çok meşgulüz.

  Emine Erdoğan, Göç Örgütü Başkanıyla görüştü. Gündem Sıfır Atık Projesi ve depremdi

  VE BÖLGEDEKİ MÜLTECİLER İÇİN ATILAN ADIMLAR

  Bölgede yaklaşık 1,5 milyon Suriyeli mülteci var ve Türkiye'de 11 ilde geçici korumadan yararlanan Suriyeliler için de çalışmalarımız var. Hiçbir ayrım yapmadan bölgedeki herkes için çalışıyoruz, çünkü hepsi insan ve hepsi bu stratejiden ciddi şekilde etkilendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow