hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan-Aliyev, Karabağ'daki gerilim sonrası ne görüşecek?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve Kameraman Halil Kahraman şu an Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Nahçıvan'a gidecek ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek. Azerbaycan'ın Karabağ'daki anti-terör operasyonunun ardından gelen bu görüşme kritik önemde. Son gelişmeleri Fulya Öztürk aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Azerbaycan, yasa dışı Ermeni gruplara yönelik antiterör operasyonu başlatmıştı. Yasa dışı gruplar geri çekilirken silah teslimi de başladı. Bölgede gerilim sürerken Erdoğan ile Aliyev kritik bir görüşme gerçekleştirilecek.

  GÖRÜŞME YARIN

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın gerçekleştireceği Nahçıvan ziyaretinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek.

  Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Aliyev arasında yapılacak görüşmelerde, Türkiye-Azerbaycan ikili ilişkileri ele alınacak, Karabağ’daki son gelişmeler başta olmak üzere güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti kapsamında, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le birlikte, Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı’nın temel atma törenine katılmaları ve modernize edilen Nahçıvan Askeri Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirmeleri öngörülmektedir." ifadelerine yer verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda "Karabağ Azerbaycan'ındır. Zengezur Koridoru hakkında verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz" demişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow