Erdoğan-Biden, Erdoğan-Macron zirveleri! Masada hangi başlıklar var?

Video: Erdoğan-Biden, Erdoğan-Macron zirveleri! Masada hangi başlıklar var?

Gözler bugün, Belçika'nın Başkenti Brüksel'de gerçekleşecek NATO Zirvesi'nde. Hem zirve hem de o zirvenin yanı sıra yapılacak ikili görüşmeler kritik önem taşıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Zirvesi'nde önemli ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme yapacağı isimler arasında, Amerikan Başkanı Biden,, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis de var. CNN TÜRK ekibinden Büşra Arslantaş ve Arzu Çakır Morin, Brüksel'de yapılacak görüşmeler öncesi son bilgileri paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Joe Biden ile en son görüşeceğim ve sonrasında bir açıklama yapacağım demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Karargahında ilk görüşmesini Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile geçekleştirecek. Daha sonra Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile de bir görüşme gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı en önemli görüşme ABD Başkanı Biden ile olacak. Biden göreve geldikten sonra telefonla yapılan ilk görüşme Nisan ayında olmuştu. Tam da ABD Başkanı Biden'ın sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı açıklamalar öncesinde gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın açıklamaları bizi üzdü demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı ile yapılacak görüşmede masadaki en kritik başlık S-400'ler olacak. Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava sisteminden sonra Türkiye'nin ortağı olduğu F-35 programından çıkarılmasından sonra yaşananlar konuşulacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS