Erdoğan'ın zaferi nasıl yankılandı?

Erdoğan'ın zaferi nasıl yankılandı?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İkinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı oldu, Tüm ülkelerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajları geldi. ABD basınının 2. tur sonuçlarına tepkisi nasıl? Amerikan yönetiminden ne gibi mesajlar verildi? Yunanistan basını Türkiye hakkında neler söylüyor? Uzman isimler detayları aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı oldu, yurtdışında gündemi etkiledi. Tüm ülkelerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajları geldi. Türkiye'de ikinci tur seçimlerin ardından Avrupa Birliği'nden art arda açıklamalar geldi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron iş birliği mesajı verdi. 

İkinci tur seçimlerinin en yakından takip edildiği ülkelerden biri de Amerika Birleşik Devletleri oldu. Amerikan Başkanı Joe Biden'ın kutlama mesajı da dün gece saatlerinde geldi. Avrupa'da en çok Türk’ün yaşadığı Almanya Şansölyesi Olaf Scholz Erdoğan'ı tebrik etti. Alman basını, Türkiye seçimleriyle ilgili analizlere yer verdi. Sonuçlarının açıklanmasıyla komşu ülke Yunanistan’da da basın Türkiye’yi konuştu.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber