hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  FBI, ABD Başkanı’nın evini aradı

  Federal Soruşturma Bürosu "FBI", gizli belge soruşturması kapsamında ABD Başkanı Joe Biden'ın Delaware eyaletindeki bir konutunda arama yaptı. Aramada gizli ibareli bir belge bulunmadığı açıklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD’deki gizli belge soruşturması büyüyor. Soruşturma kapsamında Federal Soruşturma Bürosu FBI, ABD Başkanı Joe Biden'ın yazlık konutunda arama yaptı. ABD’deki gizli belge soruşturması 8 Ağustos 2022'de eski Başkan Donald Trump'ın Palm Beach'teki malikanesinde, gizli belgelerin ortaya çıkmasıyla başlamıştı. Ardından Biden'ın 9 Ocak’ta kişisel ofisinde ve 22 Ocak’ta bir konutunun garajında bir dizi gizli belge bulunduğu açıklanmıştı.

  FBI ekiplerinin yeni adresi, Biden'ın Delaware eyaletindeki yazlık konutuydu. FBI ekiplerinin evde yaptığı arama sonrası Biden’in avukatı Bob Bauer açıklama yaptı.

  “Daha önceden planlanmış" bir arama yapıldığını belirten Bauer, Adalet Bakanlığı ile iş birliği yaptıklarını kaydetti. Arama sonucunda "gizli belge" bulunmadığını belirtti.

  Avukat Bob Bauer, Biden'ın başkan yardımcılığı döneminden kaldığı anlaşılan ve el yazısıyla yazdığı bazı notları ayrıntılı incelemeye aldığını bildirdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow