Formula 1'de yeni dönem başlıyor

Formula 1'de yeni dönem başlıyor

Motor sporlarının en büyük branşlarından Formula 1, 2022'de kullanılacak yeni nesil arabasını tanıttı. Pilotlar yeni nesil arabaları beğendiklerini dile getirirken, heyecanlarını gizleyemedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeni modeller tanıtıldı. Motor sporları tutkunları beğendiklerini söyledi. Formula 1, merakla beklenen lansman törenini gerçekleştirdi. 2022 yılında kullanılacak olan yeni nesil Formula 1 araçlarının ilk gerçek görüntüleri yayınlandı.

Formula 1'in teknik departmanı tarafından özel olarak tasarlanan lansman aracı, bu hafta sonu gerçekleştirilecek Britanya Grand Prix'si öncesinde Silverstone pistinde görücüye çıktı.

Yeni nesil araç, mevcut araçlara kıyasla çok daha farklı bir görüntüye sahip. Aracın ön kanadı, burun kısmı ve arka kanat kısımlarındaki değişiklik göze çarpıyor. Tekerleklerin üzerinde artık kapakların yer aldığı görülüyor.

Yeni tasarım arabaların temel amacı, sürücülerin birbirleriyle daha iyi mücadele edebilmesi ve geçişlerin artması. 2021 sezonunun sürücüler klasmanında lider durumda olan Hollandalı pilotu Max Verstappen de aynı görüşte.