Fransa'daki 'Kuran' bildirisine büyük öfke!

Fransa'daki 'Kuran' bildirisine büyük öfke!

Aralarında Fransa eski Cumhurbaşkanı Nikola Sarkozy'nin de bulunduğu 300'e yakın Fransız, Kuran'da değişiklik yapılması gerektiğini savunan bir bildiri yayınladı. Tüm dünyada tepki gören bildiriye Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik de yanıt verdi, "İmzalayanlar bağnazlık tarihinin ilk sırasına yazılacaklar" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Şiddet yayıyor. Yahudi düşmanlığı içeriyor" eski Fransız Cumhurbaşkanı Nikola Sarkozy, eski Başbakan Manuel Vals ve 300 Fransız aydın, bu gerekçeleri gösterek Kuran'daki bu mesajların geçersiz olması gerektiği talebini içeren bir bildiri yayınladı. Bildiri büyük tepki topladı. Başta Fransa olmak üzere dünya genelinde bildiriye öfke büyüktü. Özellikle sosyal medya üzerinden bildiriye imza atan kişilere tepki yağdı.,

AB Bakanı Çelik'ten DEAŞ benzetmesi

Bildiriye bir tepki de Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik'ten geldi. Bakan Çelik twitter'dan yanıt verdi. Bildiriyi "Entellektüel şiddetin ve barbarlığın en çarpıcı örneği" diye niteleyen Ömer Çelik, "Bildiriyi imzalayanlar bağnazlık tarihinin ilk sırasına yazılacak" ifadesini kullandı. AB Bakanı, bildiriyi imzalayanları terör örgütü DEAŞ'a benzetti. "İnsanlık rehberi Kur'an'dan insan karşıtı bağnazlık ve şiddet çıkaran DEAŞ neyse, bu 300 Fransız da aynı." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı