Gazzeli kadın böyle isyan etti: Savaşı durdurun, merhametiniz yok mu?

Gazzeli kadın böyle isyan etti: Savaşı durdurun, merhametiniz yok mu?

İsrail Gazze'de ateşkesin bitmesiyle başlattığı saldırılarını sürdürüyor. Bombardımanlarda yine siviller hedef oluyor. Gazzeliler bir kez daha yiten yakınlarına ağlıyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İsrail'in Gazze'de biten ateşkes sonrasında arttırdığı saldırılarına ve oğlunun öldüğü bombardımana isyan eden bir anne, “Savaşı durdurun! İnsanlar perişan durumda. Merhametiniz yok mu? Allah'tan korkun! Birden bombardıman ve şarapnel sesi duyuldu. Çadırların içindeydik. Muhammed yanımdaydı, kadınlar ve çocuklar dışarı çıkarıldı. Kafasına şarapnel isabet etti ve tüm kafası patladı” ifadelerini kullandı.

İsrail ordusu havadan Gazze’nin her bölgesini vuruyor. Daha önce güvenli olarak duyurduğu ama sona eren ateşkesin ardından savaş alanı olarak ilan ettiği güneydeki Han Yunus kenti de bunlardan biri oldu. Bombardımanlarda hedef olan siviller El-Nasır Hastanesine getirildi.

Saldırıda kardeşini kaybeden Gazzeli kadın İsrail’in masum insanları çok güçlü silah ve mühimmatla hedef aldığını söyledi ve “O köşede oturuyordu ve şarapnel isabet ettikten sonra kafasının patladığını gördük. Yanlış bir şey yapmadı. Herhangi bir gruba bağlı değildi ve herhangi bir örgütle ilgisi yoktu. Henüz 19 yaşındaydı. Yemin ederim, gerçekten çok adaletsiz. İsrailliler bizi ne tür silahlarla hedef alıyorlar? Ne tür füzeler kullanıyorlar ki, o kadar ki bir şarapnel beyni kafadan çıkarabilir mi?" sözlerini kullandı.

 

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow