hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gorillerle selfie çeken bakıcı o anı anlattı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Gorillerle çektirdiği selfie sosyal medyada büyük yankı getiren o bakıcı konuştu. Ziyaretçilere net bir mesaj verdi, "Siz denemeyin" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Deneyimli bir oyuncu ya da bir model gibi poz veren goriller... Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki doğa parkında çalışan bakıcının gorillerle çektirdiği bu fotoğraf, sosyal medyada günlerce konuşulmuştu. Goriller kadar merak edilen o bakıcı ilk kez konuştu. "Yürürken onlara rehberlik ediyordum. Gorilleri serbest bıraktık, böylece rahatladılar. Ne olduğunu merak ediyorlardı. Ayağa kalktılar ve ayağa kalktıklarında telefonumu aldım. Çünkü o anı kaçırmak istemedim. Bu istisnai bir durumdu" dedi.

  Gorillerle selfie çeken bakıcı o anı anlattı

  Anneleri 4 aylıkken avcılar tarafından öldürülen goriller, kendilerini evlat edinen bakıcılarını ebeveynleri gibi görüyor. Doğası gereği insanları taklit etmeye çok yatkın olan bu hayvanlar, aslında selfie sırasında bakıcılarının hareketlerini taklit etmiş. Bakıcı, "Bu hayvanlar bizi sürekli şaşırtıyor. Doğal ortamlarında da buradaki parkta da. İnsanları taklit ediyor, iki ayaklarının üzerinde durabiliyorlar. Bu hayvanları bilmeyen insanlara bütün bunlar inanılmaz gelir" şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu selfie'nin ortaya çıkmasının ardında yatan en büyük etken ise sürekli birlikte olmaları. Bakıcı, uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi. "Ziyaretçiler ve gazeteciler gorillerle fotoğraf çekmeyi denememeli" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow