Hamas'tan yeni esir görüntüsü! Gazze'ye giren İsrailli askerler esir mi alınıyor?

Hamas'tan yeni esir görüntüsü! Gazze'ye giren İsrailli askerler esir mi alınıyor?

İsrail'in gamzeye yönelik saldırıları tüm şiddetiyle devam ederken her gün onlarca sivil hayatını kaybediyor. Ancak bu defa saldırılar sonucu hayatını kaybeden Filistinli değil İsrail vatandaşıydı.. Hamas tarafından esir alınan İsrailli bir kadın asker, hava saldırıları sonucu hayatını kaybetti.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Haftalardır, Gazze’yi bombalayan İsrail, bazı noktaları ele geçirdiğini kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Buna karşı Hamas’ın silahlı kanadı İzzetin El-Kassam Tugayları, İsrail’in tank ve zırhlı araçlarını imha ettikleri görüntüleri yayınlıyor.

Rehin tutulan İsrailli kadın askere ait olan Kassam Tugaylarının son paylaştığı görüntülerde İsrailli askerin söyledikleri ise akıllarda soru işareti bıraktı.

“Şu an Gazze’deyim. Gazze’nin tamamı bombalanıyor. Ben 4 gündür Gazze’deyim. Benimle birlikte başka esirlerde var. Atılan bombalardan dolayı ölmekten korkuyoruz. Lütfen durun. Patlamalar bize çok yakın” ifadelerini kullandı.

Kassam tugayları videonun 8 Kasım’da kaydedildiğini ve rehin askerin kayıttan bir gün sonra 9 Kasım’da İsrail’in bombardımanı sırasında öldüğünü iddia etti.

Askerin videoda 4 gündür Gazze’deyim, demesi ile 7 Ekim’deki baskında esir alınmadığı ortaya çıktı. Bu durum akıllara, "Kara harekatı için Gazze’ye giden İsrailli askerler Kassam tarafından esir mi alınıyor?" sorusunu getirdi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow