hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hayvanlara buzlu ziyafet

  Avrupa aşırı sıcaklarla mücadele ediyor. Sıcaklardan hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Belçika ve İtalya'da hayvanat bahçeleri hayvanları serinletmek için sıra dışı bir yola başvurdu. Çalışanlar, hayvanları buzlu ve dondurmalı mamalarla besliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avrupa’yı kasıp kavuran sıcaklar, hayvanları da olumsuz etkiliyor. Hayvanat bahçeleri ise sıra dışı önlemler alıyor. Belçika'nın güneyindeki Pairi Daiza Hayvanat Bahçesi yetkilileri, Avrupa kıtasına zor günler yaşatan sıcak hava dalgası için kolları sıvadı. Çalışanlar, hayvanların sıcaktan etkilenmemesi için çok sayıda gölgeli alan oluşturdu. Ayrıca yiyeceklerine buz dahil edildi.

  İtalya'nın başkenti Roma'da da hayvanat bahçesi teyakkuza geçti. Son 70 yılın en kurak dönemini geçiren ülkede, hayvanat bahçesindeki hayvanlar serinletmek için donmuş meyveler verildi.

  Hayvanat bahçesi yetkilileri, hayvanları sıcaktan korumak için gün içerisinde en az 3 kere soğuk suyla yıkadıklarını açıkladı.

  Sıcaklıkların 37 dereceye yükselmesi beklenen şehirde, yönetim aşırı sıcaklar için 3'üncü seviye uyarı yayınladı. Bu, insanlar ve hayvanlar için en yüksek risk seviyesi anlamına geliyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow