Hitler'in saati rekor fiyata satıldı

Hitler'in saati rekor fiyata satıldı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir müzayede evi, Hitler’e ait eşyaları açık artırmayla satışa çıkardı. O açık artırmada Hitler’e ait bir saat 1,1 milyon dolara alıcı buldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Nazi lideri Adolf Hitler’e ait olduğu belirtilen bir saat, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen müzayedede rekor fiyata satıldı. Müzayede, Maryland’de bulunan Alexander Tarihi Müzayede Evi’nde düzenlendi. Üzerinde gamalı haç, A ile H harfleri, Hitler’in doğum günü, Almanya başbakanı olduğu ve Nazilerin seçimi kazandığı tarihlerin yer aldığı saat 1,1 milyon dolara alıcı buldu.

Hitlerin saati rekor fiyata satıldı

Saatin müzayede için hazırlanan kataloğunda büyük ihtimalle Hitler’in başbakanlığa seçildiği 1933’te doğum günü hediyesi olarak kendisine verildiği belirtildi. Müzayedede ayrıca Hitler’in eşine ait bir elbise, Nazi yetkililerinin imzalı resimleri de yer aldı. O müzayedeye Yahudi liderlerden tepki geldi. Müzayede öncesi açıklama yapan Yahudi liderler satışı "tiksindirici" olarak değerlendirdi. Müzayede yönetimi ise amacın tarihi korumak olduğunu, satılan ürünlerin çoğunun özel koleksiyonlarda tutulduğunu savundu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber