Irak, Bayraktar TB2 ve Atak'a talip

Irak, Bayraktar TB2 ve Atak'a talip

Yerli ve milli imkanlarla üretilen Türk Savunma Sanayii araçlarına dünyanın ilgisi her geçen gün artıyor. Açıklama Irak Savunma Bakanı Cuma İnad Sadun'dan geldi. İnad, Türk yapımı İHA, SİHA ve helikopterlere talip olduklarını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yerli ve milli imkanlarla üretilen Türk Savunma Sanayi araçlarına dünyanın ilgisi her geçen gün artıyor. Irak Savunma Bakanı Sadun 19 Ağustos'ta Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar biraraya gelmiş, ardından Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nı ziyaret etmişti. Irak'ta katıldığı bir televizyon programında konuşan Sadun, "Türkiye'den Bayraktar TB2, 12 adet t129 Atak helikopter ve 6 adet de insansız hava aracına karşı savunma sistemleri satın almak için teklif ve sözleşme istedik. Bayraktar SİHA alımı konusunda uzlaşmaya vardık." dedi.

Türkiye daha önce Ukrayna ve son olarak da NATO ve AB üyesi olan Polonya'ya SİHA satmıştı. Türkiye'nin Bayraktar TB2 ile büyük başarı elde ettiğine dikkat çeken Sadun, SİHA'ların DEAŞ'la mücadelede önemli rol oynayacağını vurguladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sadun, "Bunlar geceleri bile hizmet verme kapasitesine sahip olduğu için DEAŞ terörüyle mücadelemizde işimize yarar. Irak ordusu bu teknolojiden yoksun." ifadelerini kullandı.