Irkçı vekil göçmen çocuklarını fişledi

Irkçı vekil göçmen çocuklarını fişledi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Yunanistan’da şimdi de göçmen çocuklar tehdit altında. Atina'daki bir ilkokulda Yunan çocuklardan çok yabancı çocuk olduğu haberlerinin ardından ırkçı bir milletvekili, şehirdeki bir anaokulunda eğitim gören göçmen öğrencilerin isimlerini yayınlayarak hedef gösterdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mülteci ve göçmenlere uyguladıkları kötü muamele ile sık sık gündeme gelen Yunanistan'da bu kez de göçmenlerin çocukları hedefte. Yunanistan'ın Meaculpa adlı yayın organı, Atina'daki bir ilkokulda Yunan çocuklardan çok yabancı çocuk olduğunu yazmıştı. İktidardaki Yeni Demokrasi Partisi'nin milletvekili Konstantinos Bogdanos bu haberi bir adım öteye taşıdı. Yunan okullarının ele geçirildiğini savunan Bogdanos, sosyal medya hesabından Atina'daki bir anaokulunda okuyan göçmen çocukların isimlerini yayınladı. Okulda sadece iki Yunan çocuğun olduğunu belirtti.

Birçok kesimden eleştiri alan Yunan vekil, listenin reşit olmayan çocukları içerdiğini fark etmediğini söyleyip özür diledikten sonra paylaşımını sildi. Ancak Atina Savcılığı harekete geçti, konu hakkında ön soruşturma talimatı verildi.

Çeşitli siyasi gruplar da göçmen çocukları hedef alan Bogdanos'a tepki gösterdi. Eski Başbakan Aleksis Çipras'ın partisi Syriza tek sorumlunun Başbakan Miçotakis olduğunu belirtti, Bogdanos'un ihraç edilmesi çağrısı yaptı. Yunanistan Komünist Partisi de kişisel bilgileri yayınlamanın yasadışı olduğunu, göçmenlerin hedef haline getirildiğini belirtti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber