hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail'de saldırı anları

  KAYNAKCNN TÜRK

  İsrail’de son bir haftadır sivillere yönelik saldırılar düzenleniyor. Bnei Brak kentinde 5 İsraillinin öldürüldüğü saldırının ardından bu kez de Batı Şeria'da bir İsrailli bıçaklandı. İsrail güçleri bölgedeki operasyonlarında o saldırganla birlikte 2 Filistinliyi daha öldürdü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail, Tel Aviv şehrinin doğusundaki Bnei Brak'ta bir Filistinlinin 5 İsrailliyi öldürmesinin şokunu yaşıyor. 27 yaşındaki Filistinlinin aynı gün içinde iki Ukraynalı, iki İsrailli ve bir polisi öldürdüğü açıklandı. İsrail polisi saldırganın etkisiz hale getirildiği görüntüleri yayınladı.

  O görüntülerde, saldırganın yerini tespit eden motorlu iki İsrail polisi hızla saldırganın bulunduğu sokağa gidiyor. Sokağın girişinde saldırganın ateşiyle bir polis memuru hayatını kaybediyor. Diğer polis memuru karşı ateş açarak saldırganı etkisiz hale getiriyor. Salı günü düzenlen bu saldırı Tel Aviv yakınlarında 1 hafta içinde İsraillilere yönelik düzenlenen 3. saldırıydı. Üç saldırıda toplam 11 kişi hayatını kaybetti. Son olarak Batı Şeria'da bir otobüste bir İsrailli bıçaklanarak yaralandı. Saldırıyı yapan Filistinli, İsrail polisince öldürüldü. İsrail güçleri bölgede Filistinlilerle çatıştı. O çatışmada 2 Filistinli öldü.

  İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz saldırılarla ilgili, “Bu terör dalgasını kırmak için gerekli tüm araçları kullanacağız ve doğru olduğunu düşündüğümüz tüm araçları kullanacağız. Ne pahasına olursa olsun, ne gerekiyorsa, bu terör dalgasını kıracağız.” sözlerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow