İsrail'de silahlı saldırı şoku

İsrail'de silahlı saldırı şoku

İsrail'in Bnei Brak kentinde bir Filistinli tarafından düzenlendiği iddia edilen silahlı saldırıda en az 5 kişinin öldüğü bildirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin ağır yaralı olduğu açıklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsrail bir hafta içinde 3'üncü kez silahlı saldırı şoku yaşadı. Bnei Brak kentinde motosikletli bir kişi, elindeki tüfekle rastgele ateş açtı. Çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Kent merkezine gelen ve Filistin asıllı olduğu iddia edilen saldırgan, apartman balkonlarına ve sokaktaki insanlara ateş etti. Polisin kısa sürede etkisiz hale getirdiği saldırganın ağır yaralandığı açıklandı.

İsrail'de Birüssebi kentinde geçtiğimiz 22 Mart’ta düzenlenen bıçaklı saldırıda 4 İsrailli hayatını kaybetmişti. 27 Mart'ta Hadera kentinde düzenlenen silahlı saldırıdaysa, 2 polis hayatını kaybederken 3 kişi yaralanmıştı. İki saldırıda da DEAŞ bağlantıları tespit edilmişti. Son saldırının ardından İsrail Başbakanı Naftali Bennet üst düzey yetkililerle güvenlik toplantısı gerçekleştirdi. Öte yandan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Bnei Brak kentinde düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı