İsrail'den Suriye operasyonlarıyla ilgili açıklama

İsrail'den Suriye operasyonlarıyla ilgili açıklama

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İsrail, Suriye'de İran'a yönelik düzenledikleri operasyonları iki katına çıkardıklarını söyledi. Tahran yönetimini sivil gemileri silahlarla donatarak yüzen terör üslerine dönüştürdüğünü öne sürdü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsrail, İran'ın nükleer bomba geliştirdiğini iddia ederken Suriye üzerinden de Lübnan’daki Hizbullah’a silah taşıdığını belirtiyor.

Savunma Bakanı Yoav Gallant son dönemde Suriye'de İran'a yönelik düzenledikleri operasyonları artırdıklarını söyledi ve “Göreve geldiğimden beri İsrail'in Suriye'de İranlılara yönelik saldırılarının sayısı ikiye katlandı. Bu kampanyanın bir parçası olarak, Suriye’deki İran istihbarat güçlerini vurmak için metodik olarak çalışıyoruz. Bu saldırılar, Devrim Muhafızları'nın İsrail sınırına birkaç kilometre kala mevzilenme girişimlerine büyük zarar veriyor.” ifadelerini kullandı.

Gallant, ayrıca İran’ı sivil gemileri dronlar, füzeler ve istihbarat toplama yetenekleri gibi silahlarla donanmış askeri gemilere dönüştürmekle suçladı ve “Ekranda görünen gemiler yüzen terör üsleridir. Bu, İran'ın Basra Körfezi ve Arap Denizi'nde kontrol ettiği, Hint Okyanusu'na, Kızıldeniz'e ve hatta Akdeniz’e yaymaya çalıştığı deniz terörizminin doğrudan bir devamıdır.” sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsrail Savunma Bakanı Gallant, İran’ı ticaret ve uçuş yollarını tehdit etmekle de suçlayarak “Bu, hem askeri hem de sivil ticaret ve uçuş yollarını tehdit etmek ve denizcilik alanında kalıcı bir tehdit oluşturmak için tasarlanmış bir plandır. Bu endişe verici bir korsanlık politikası, İran kendisini modern bir devlet değil, bir suç örgütleri koleksiyonu gibi yürütüyor.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber