İsveçli provokatörden yeni hamle

İsveçli provokatörden yeni hamle

İsveç'te Kuran-ı Kerim yakan sıkı yön lideri Rasmus Paludan, Müslümanlara yönelik saygısızlığını sürdürüyor. Paludan, Türkiye İsveç'in NATO'ya girmesine izin verene dek her cuma Türk Büyükelçiliği önünde Kuran yakacağını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsveç'teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakan Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan, tepkilere rağmen eylemlerini sürdürecek mi? Paludan, Türkiye İsveç'in NATO'ya girmesini kabul edene kadar aynı saygısızlığa devam edeceğinin sinyalini verdi.

İslamofobik hareketiyle büyük tepki çeken Paludan, her cuma Türk Büyükelçiliği önünde Kuran yakacağını söyledi. Sıkı Yön lideri, hedefine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aldı. "Bunun Erdoğan'ın hatası olduğunu ilan edeceğim" dedi. İfade özgürlüğünü öğreteceğini iddia etti.

"HER CUMA KURAN-I KERİM YAKACAĞIM"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Paludan, Danimarka'da da cami ve Rusya Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakacağını açıkladı. Sıkı Yön Partisi lideri, İsveç-Danimarka çifte vatandaşı. İsveç'te böyle bir eylem için izin alması gerekirken, Danimarka'da sadece haber vermesi yeterli.

Paludan, İsveç'teki eyleme yönelik geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunmuştu. İşlerin hayal ettiği gibi gitmediğini söylemişti. Yine de pişman olmadığını söyleyen aşırı sağcı lider, Kuran yakmasının önemli siyasi sebepleri olduğunu öne sürmüştü. Kendisine gelen ölüm tehditlerinden dolayı üzüldüğünü açıklamıştı.