hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kral 3. Charles'ın yardımcısını uyardığı görüntüler, sosyal medyada viral oldu

  Eski Galler Prensi ve vefat efen Kraliçe II. Elizabeth’in en büyük oğlu olan Charles, Cumartesi günü Londra’da bulunan St. James Sarayı'nda, Katılım Konseyi olarak bilinen törensel bir kurulun önünde resmen Kral ilan edildi ve Kral 3. Charles adını aldı. Tahtın yeni sahibi 73 yaşındaki Kral III. Charles’ın, masanın üstünde duran bazı eşyalardan rahatsız olmasının ardından imza töreninde görevliye yaptığı el işaretleri ve mimikler sosyal medyada viral oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  8 Eylül'de Kraliçe II. Elizabeth'in vefatının ardından tahta oğlu Charles oturdu.

  Kral III. Charles adını alan eski Galler Prensinin Cumartesi günü St James Sarayı’nda yeminini imzalamadan önce yaptığı el hareketleri, kısa sürede sosyal medyanın en çok tartışılan konuları arasında yer aldı.

  Masaya yaklaştı ve resmî belgeleri imzalamadan hemen önce salonda bulunan görevliye el hareketi yaparak bazı eşyaların masadan kaldırılmasını sert bir ifade ile talep etti.

  Kral 3. Charlesın yardımcısını uyardığı görüntüler, sosyal medyada viral oldu

  Charles, sandalyeye oturduktan sonra yardımcısına işaret ederek masada duran kalemleri de kaldırttı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  O anlar sosyal medyada milyonlarca kez izlendi ve yeni tartışmaları alevlendirdi. Kimi sosyal medya kullanıcıları yeni kralın bu tavrını eleştirirken, kimileri kralın annesinin vefatının ardından stresli olduğunu savundu. 

  İLK AÇIKLAMA: AĞIR SORUMLULUĞUMUN BİLİNCİNDEYİM

  3. Charles resmen Kral ilan edildiği seremoninin ilk bölümü ardından yaptığı konuşmaya annesi Kraliçe 2. Elizabeth'i anarak başlamıştı.

  Annesinin hizmete olan bağlılığını övdüğü konuşmada, hükümdarlığın sorumluluğunun farkında olduğunu söyledi:

  'Annemin hükümdarlığı, süresi ve adanmışlığı eşsizdi. Bugün yas tutarken, bu inançla dolu ömre de teşekkürlerimizi sunuyoruz.'

  Öte yandan İngiltere Kralı 3. Charles, annesi Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreninin yapılacağı günü resmi tatil günü ilan etti.

  Bu karar, Charles’ın Kral olarak resmen ilan edildiği seremonide duyuruldu. 8 Eylül’de hayatını kaybeden 2. Elizabeth’in cenaze töreninin ne zaman yapılacağı henüz netleşmedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow